НОВИНИ

У Amnesty International назвали Росію найменш гостинною до біженців країною

Росія зайняла останнє місце у рейтингу, до якого увійшли ще 26 держав.

Китай визнано найгостиннішою до біженців державою, а Росію – найменш. Про це йдеться у дослідженні «Refugees Welcome Index», яке підготувала правозахисна організація Amnesty International.

Дослідники провели опитування мешканців 27 держав (у середньому по 1 тис. респондентів у кожній із країн) та задали їм питання про те як вони оцінюють появу біженців у своїй країні і чи пустили б вони їх до себе додому, та чи схвалюють вони загалом політику влади своїх країн щодо нелегальних мігрантів, які втікають від воєн і переслідувань.

Лідерами гостинності стали респонденти в Китаї, Німеччині та Великій Британії, а абсолютний найменший результат показали росіяни.

Більшість учасників опитування переконані, що влада їхніх країн повинна робити більше для допомоги біженцям. Проте у Туреччині, Індії, Таїланді, Польщі та Росії незгодні з таким твердженням.

Читайте також: Росія підрахувала збитки від біженців із Донбасу

Також наголошується, що у країнах з вищим рівнем доходу і відсотком жителів з вищою освітою, вище і рівень гостинності щодо біженців.

Україна відсутня у переліку, однак інший її сусід Польща посів у рейтингу 24 місце.

Опитування проводили різним способом у залежності від країни: телефоном або методом особистого інтерв’ю. З повними результатами можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, у Amnesty International назвали «фатальною помилкою» угоду між ЄС і Туреччиною щодо мігрантів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.