НОВИНИ

Суд остаточно відхилив скаргу Газпрому на штраф АМКУ у 86 млрд грн

Визначення Господарського суду Києва від 13 квітня 2016 залишили без змін.

Київський апеляційний господарський суд відхилив скаргу ПАТ «Газпром», який просив визнати недійсним рішення Господарського суду Києва, який залишив без розгляду позовну заяву російської компанії про оскарження рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про накладення штрафу 85,966 млрд грн. Відповідне рішення суд прийняв на засіданні в середу, 18 травня.

«Скаргу «Газпрому» на Антимонопольний комітет (...) залишити без задоволення ... Визначення Господарського суду Києва від 13 квітня 2016 залишити без змін», – сказала суддя Олександра Агрікова.

«Газпром» має право на касацію.

Як повідомлялося, АМКУ 22 січня 2016 року наклав на «Газпром» штраф за зловживанням монопольним становищем при транзиті через Україну на 85,966 млрд грн.

Водночас у «Газпромі» вважають, що у АМКУ відсутні повноваження в питанні регулювання транзиту через Україну. Третіми сторонами у справі вона пропонувала залучити НАК «Нафтогаз України» і ПАТ «Укртрансгаз».

Рішення у справі АМКУ направив сторонам 12 лютого, воно могло бути оскаржене впродовж двох місяців. Таким чином «Газпром» оскаржив його в останній можливий для подачі позову день. 

Господарський суд м.Києва постановою від 13 квітня у справі №910 / 6797/16 повернув без розгляду позовну заяву ВАТ «Газпром» про оскарження рішення Антимонопольного комітету України про накладення штрафу в розмірі 85,966 млрд грн.