НОВИНИ

У Харкові декомунізували чотири райони та п'ять станцій метро

Голова Харківської ОДА виконав вимоги закону, чого раніше не змогли зробити депутати міськради.

Голова Харківської ОДА Ігор Райнін підписав розпорядження про перейменування низки районів, станцій метро та вулиць у обласному центрі. Про це повідомили у прес-службі Харківської ОДА.

Зокрема, до переліку потрапили чотири райони міста, п'ять станцій метро, один парк. Також перейменовано 52 назви вулиць, проспектів та проїздів, з повним переліком яких можна ознайомитися за посиланням.

Список перейменованих районів та станцій метро на зображенні нижче. До нього потрапили, зокрема, райони, які Харківська міськрада намагалася перейменувати «за сенсом».

«У рамках процесу декомунізації та зміни назв топонімів Фрунзенський район в місті Харкові залишиться Фрунзенським, але називатиметься не на честь революціонера Михайла Фрунзе. Як повідомили в міській комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища при Харківській міськраді, район отримає назву на честь лейтенанта Тимура Михайловича Фрунзе – льотчика-винищувача 161-го винищувального авіаційного полку (57-а змішана авіаційна дивізія, Північно-Західний фронт)», – йшлося в повідомленні міськради у листопаді 2015 року.

Відтепер район матиме нову назву Немишлянський.

Також у місті зникли назви станцій метро «Маршала Жукова» та «Радянської армії», а станція «Площа повстання» отримала назву «Захисників України».

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко відреагував на ідею повернення до імперських назв у рамках декомунізації.

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада перейменувала низку населених пунктів на окупованому Донбасі та в анексованому Криму.