НОВИНИ

Прокуратура почала розслідування геноциду кримських татар

Відкрито провадження за фактом депортації кримськотатарського народу в 1944 році.

У прокуратурі Автономної Республіки Крим розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницької депортації кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території колишньої Кримської АРСР у 1944 році. Про це повідомили у прес-службі прокуратури.

«Відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 442 КК України (геноцид)», – йдеться у тексті.

Згідно з повідомленням, під час розслідування встановлено, що упродовж травня-липня 1944 року за вказівкою колишніх керівників органів державної влади СРСР з території Кримської АРСР насильно виселено понад 225 тис. кримських татар та осіб інших національних груп для проживання до непристосованих районів Узбецької РСР, Казахської РСР, Башкирської АРСР та інших областей Російської РФСР.

«Санкція вищевказаної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі», – розповіли у прокуратурі.

Зазначено, що під час досудового розслідування вже проведено значну кількість слідчих дій.

«Водночас, з метою відновлення і збереження національної пам'яті про незаконне виселення кримських татар та представників інших національних груп, отримання додаткових доказів прохання усім особам, які володіють будь-якою інформацією про можливих потерпілих, свідків злочинної депортації, осіб, причетних до скоєння злочину, звертатися до слідчого відділу прокуратури АР Крим (вул. Різницька, 13/15, м. Київ-11, 01011, телефон: 200-67-28 або на електронну адресу: trynchuk@yandex.ua)», – наголосили у тексті.

Як повідомлялося, у листопаді парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар.

Нагадаємо, Рада також закликала світову спільноту визнати геноцидом депортацію кримських татар.

Також нагадаємо, 26 квітня суд окупаційної влади Криму заборонив діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.