НОВИНИ

Голова КВУ пояснив, чому проведення виборів на Донбасі цього року є неможливим

Кошель переконаний, що на це підуть роки.

У найближчі роки провести вибори на Донбасі неможливо: окрім війни та озброєного населення, немає реєстру виборців і не проведено люстраційного процесу. Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

На запитання, чи є імовірність виконати необхідні умови і провести правильні вибори на Донбасі у 2016 році, він сказав: «Залежно від формату виборчого процесу, але я переконаний, що це зробити нереально. Є кілька причин. Окрім війни, озброєного населення, по-перше, немає реєстру виборців. Ми не можемо сказати, хто сьогодні проживає на окупованих територіях, яка кількість виборців, внести їх в єдиний реєстр. Друге – кількість переселенців, які захочуть повернутися чи не захочуть, їхнє право проголосувати. Це питання, як мінімум, займе півроку часу, я думаю, що понад рік часу для того, щоб провести повноцінний процес».

Із його слів, виборчий процес повинен супроводжуватися процесом люстрації для тих осіб, які порушили законодавство.

«Також, на моє глибоке переконання, обов'язково повинні супроводжуватися процесом люстрації для тих осіб, які порушили законодавство: тобто особи, які претендують на виборні посади – чи депутат сільської селищної ради, чи міський голова обласного центру – ці особи-кандидати повинні пройти люстрацію. Тобто вони не повинні були тримати в руках зброю, вони не повинні були робити публічних виступів проти офіційного Києва. Знову ж таки люстраційний процес розтягнеться на роки», – наголосив Кошель.

Голова Комітету виборців України резюмував: «Тобто я переконаний, що в найближчі роки провести вибори на Донбасі неможливо за найбільш сприятливих для України обставин, але це не означає, що офіційний Київ не повинен робити таких заяв і не повинен робити все можливе, щоб наближати цей процес».

Як відомо, президент України Петро Порошенко не виключає можливість проведення місцевих виборів на Донбасі в 2016 році при забезпеченні необхідних умов.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ повідомили, що представник Держсекретаря США Вікторія Нуланд під час нещодавнього візиту до Києва вимагала від української влади виборів на Донбасі у липні. Пізніше вона заперечила, що ставила такі вимоги.

Водночас заступник міністра закордонних справ україни Вадим Пристайко під час інтерв'ю «Голосу Америки» заявив, що Україна все ж розраховує на проведення виборів на Донбасі влітку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.