НОВИНИ

Порошенко закликав «Велику сімку» продовжити санкції проти РФ

Президент відзначив, що в останні дні спостерігається тенденція до загострення ситуації на Донбасі з боку проросійських бойовиків, за що несе повну відповідальність Росія.

Президент України Петро Порошенко закликав країни «Великої сімки» продовжити санкцій проти Росії, у зв’язку з невиконанням країною-агресором Мінських домовленостей. Про це глава української держави заявив під час зустрічі з послами «Великої сімки» (G7), акредитованими в Україні.

Порошенко відзначив, що в останні дні спостерігається тенденція до загострення ситуації на Донбасі з боку проросійських бойовиків, за що несе повну відповідальність Росія. Послам G7 були надані вичерпні факти порушень з боку РФ, присутності російських військ на окупованому Донбасі та продовження відправки військ та зброї з боку Росії на окуповані території.

При цьому Глава Української держави наголосив, що санкції є «ефективним інструментом» та «мотивуючим фактором», який спонукатиме Росію виконувати Мінські домовленості.

Президент України особливо наголосив на важливості запровадження збройної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі, яка є критично необхідною для політичної врегулювання ситуації, та закликав країни G7 підтримати цю ініціативу України.

«Лише при наявності безпекових передумов, прогресу в запроваджені збройної поліцейської місії ОБСЄ, сталого припинення вогню, відведення артилерії та важкої техніки, відведення Росією окупаційних військ, звільнення усіх заручників, ми можемо говорити про політичні механізми», - наголосив Президент, говорячи про перспективи мирного врегулювання ситуації на сході України.

Глава держави також звернувся до послів «Великої сімки» з проханням посилити тиск на Росію щодо негайного звільнення Надії Савченко та інших ув’язнених, які незаконно утримуються в цій країні, а також запровадження особистих санкцій щодо тих, хто сфабрикував справи проти незаконно ув’язнених в РФ українців.

Як повідомлялося, президент США Барак Обама, а також лідери Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фінляндії на саміті у Вашингтоні дійшли згоди щодо необхідності продовження санкцій проти Росії.

Читайте також: Санкції проти РФ треба продовжувати. Напівзаходи з боку Кремля не влаштовують міжнародну спільноту – НАТО

Нагадаємо, на початку березня ЄС продовжив санкції проти низки російських високопосадовців та компаній через порушення територіальної цілісності України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.