НОВИНИ

Популярність відпочинку в Криму серед росіян упала – ЗМІ

Свідченням є продажі аваквитків у сторону Сімферополя.

Авіаквитки до окупованого Сімферополя купують на чверть менше росіян, ніж торік. Про це пише видання «Коммерсантъ».

У публікації зазначили, що жителі РФ віддають перевагу розвиненішій інфраструктурі Сочі. Російські туроператори чекають, що в 2017 році зупиниться зростання на кримському напрямку також у секторі організованого туризму.

Зазначено, що попит на авіаквитки в окупований Сімферополь скоротився на понад 25% (на 15 процентних пунктів), свідчать дані компанії «Связной-Тревел». За її оцінками, якщо в 2015 році на цей напрямок припадала половина бронювань, то зараз – не більше 35%. Комерційний директор компанії Андрєй Осінцев називає зниження очікуваним.

«Ми прогнозували цей ефект за підсумками минулорічного літнього сезону: інфраструктура півострова поки не дає такої ж якості сервісу, як звичні для росіян Туреччина і Єгипет, і багато мандрівників, побувавши в Криму, вирішили, що поки не готові вибирати його для регулярного відпочинку», – пояснив він.

Крім того, падіння популярності анексованого Сімферополя помітили також в інших агентствах. За інформацією Biletix, продажі авіаквитків за цим напрямом на літо скоротилися на 7,5% при подорожчанні середнього чека на 23%, до 10,8 тис. руб. Однак ситуація може змінитися, враховуючи, що ринок зараз характеризується невеликою глибиною бронювання, уточнили у компанії. В DaTravel.com помітили падіння попиту на Сімферополь на 2%. На думку аналітиків компанії, популярність напряму знизилася на тлі зростання попиту серед росіян на курорти ближнього зарубіжжя.

Як розповів гендиректор туроператора «Дельфин» Сєргєй Ромашкін: «До кінця сезону ми можемо побачити сумарне зростання потоку на 20-25%».

При цьому він вважає, що вже цьогоріч аннексований Крим у будь-якому випадку дійде до власної межі зростання: на півострів приїдуть 5,8-6 млн осіб, більше регіон прийняти за літній сезон у принципі не зможе через місткість готельного фонду. Уповільнення зростання попиту Ромашкін пов'язує з подорожчанням авіаквитків.

Як відомо, великі надії на зростання туристичного попиту на окупований Крим у цьому році російські чиновники пов'язували з встановленим в кінці 2015 мораторієм для туроператорів на продаж путівок до Туреччини і закриттям прямих перельотів в Єгипет. Однак за оцінками Ромашкіна, переорієнтуватися на російські курорти готові не більше 20% туристів з РФ, які раніше вибирали ці напрямки, а окрім того, в цьому випадку мова йде переважно про Сочі, де «пропонується такий же рівень сервісу».

Як повідомлялося, за результатами дослідження російського "Левада-Центру" у Криму в 2014 році збиралися відпочивати влітку лише 3% росіян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.