НОВИНИ

В Україні досі стоять близько тисячі монументів Лєніну – Порошенко

За словами президента, перейменування у рамках декомунізації чекають ще 11 районів і близько 300 населених пунктів.

Президент Петро Порошенко розповів про нинішні результати декомунізації в Україні, а також про те, що належить зробити у майбутньому. Про це йшлося в його промові під час церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

«Наразі шістьма постановами Верховної Ради перейменовано 688 населених пунктів та 15 районів. Упродовж останніх півтора року в обласних центрах України було змінено назви понад тисячі вулиць. За період з грудня 13-го по квітень цього року демонтовано більше тисячі ідолів Леніна та близько 150 істуканів іншим радянським діячам. Ви лише уявіть, як же було засмічено Україну цим радянським ідеологічним мотлохом!», - заявив він.

При цьому, за його словами, декомунізацію не завершено.

«Навіть при таких темпах демонтажу в країні ще й досі залишається до тисячі монументів кривавому Іллічу. Своєї черги чекають ще 11 районів та майже 300 населених пунктів, із них два – обласні центри. Чи припустимо, щоб великі й славні міста України носили імена більшовицьких катів Кірова, Дзержинського, Петровського?» - наголосив президент.

Як повідомлялося, Порошенко також відреагував на ідею повернення до імперських назв у рамках декомунізації.

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада перейменувала низку населених пунктів на окупованому Донбасі та в анексованому Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.