НОВИНИ

З’явилося відео, як прикордонники знайшли у схроні 17 викрадених в Італії картин

Під час оперативних заходів виявилося, що розшук картин перебуває і у сфері інтересів ФСБ РФ.

Українські прикордонники виявили полотна на острові Турунчук, що на Одещині. Картини вже були підготовлені до контрабандного переміщення з України на територію Молдовської Республіки. Про це повідомили в прес-службі Державної прикордонної служби України, опублікувавши відео спецоперації.

«Отримавши інформацію про слід викрадених в Італії шедеврів мистецтва, співробітники прикордонного відомства ініціативно розпочали низку оперативно-розшукових заходів… Прикордонники з’ясували, що для переховування від слідства в Республіці Молдова картини були незаконно переміщені в Одеську область з використанням міжнародних поштових перевезень. Слідство також встановило членів транскордонної злочинної групи, серед яких були громадяни України, Молдови та Росії, а також осіб, які мали збувати полотна в Україні та Росії», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що під час оперативних заходів прикордонники отримали дані, що розшук картин перебуває і у сфері інтересів ФСБ РФ, а крадії взяті нею під свій контроль. Крім того, ФСБ планувала власну операцію з вивезення картин до Придністров’я, яке є підконтрольним Росії.

Декілька днів тому мистецтвознавчою експертизою оригінальність полотен було підтверджено.

Нагадаємо, раніше сайт президента повідомив, що українські прикордонники виявили викрадені з італійського музею картини, вартістю €16 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.