НОВИНИ

Українські прикордонники виявили викрадені з італійського музею картини, вартістю €16 млн

Мова йдет про 17 найцінніших полотен Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, викрадених з міського музею у Вероні.

6 травня 2016 року в Одеській області при підготовці до переправи на територію Молдови затримали 17 цінних картин, викрадених 11 листопада 2015 року з міського музею Кастельвеккьо у місті Верона (Італія). Про це повідомив голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко, інформує сайт президента.

Згідно з повідомленням, Порошенко привітав особовий склад прикордонної служби та працівників воєнної прокуратури, які здійснили успішну операцію зі знайдення колекції з 17 найцінніших картин Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, викрадених з міського музею у Вероні.

«Ці картини – зірки колекції музею Верони. Сьогодні ця блискуча операція нагадує світу про те, як ефективно Україна запроваджує боротьбу і з контрабандою, включаючи контрабанду витворів мистецтва, а також боротьбу з корупцією», - наголосив Порошенко.

Президент зауважив, що загальна вартість цієї колекції згідно з документами, які були надані прикордонною службою і військовою прокуратурою, на сьогоднішній день перевищує 16 млн євро.

«Безумовно, такими ефективними діями, ми не лише зберегли світову цінність цих полотен, але і підтвердили на належному рівні престиж України», - підкреслив президент та звернувся до керівництва цих відомств надати пропозиції щодо відзначення осіб, задіяних у здійсненні цієї операції.

Глава держави також подякував за те, що всі задіяні співробітники дотримуватись режиму таємності і не допустили витоку інформації, що дозволило не допустити зміни маршруту перевезення цих витворів мистецтва.

Порошенко доручив заступнику глави Адміністрації Президента України Костянтину Єлісєєву зв’язатись з італійськими партнерами та запросити експертів для підтвердження автентичності полотен та узгодження формальностей, пов’язаних із їх передачею.

За словами Назаренка, 6 травня спільною слідчо-оперативною групою в Одеській області, за 1,5 км від державного кордону, при підготовці до переправи на територію Молдовської республіки, було затримано 17 картин, які мають велику історичну і художню цінність. Операція проведена у найкоротший термін. 7 травня було проведено мистецьку експертизу і встановлено, що ці картини – оригінали.

Зі свого боку директор Департаменту оперативно-розшукової  діяльності ДПС Петро Цигикал повідомив, що операція, яку проводили правоохоронці Італії, мала назву «близнюки», оскільки в крадіжці цих творів були задіяні брати – один з яких був охоронцем у музеї. Злочинці зімітували напад на охорону та здійснили крадіжку. Вони  виконували замовлення, яке отримали з одного із регіонів Росії, ймовірно від  одного із приватних колекціонерів із  Чечні.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України знайшла чотири картини, викрадені у нідерландському музеї Westfries з міста Хорн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.