НОВИНИ

У Сумах суд призупинив декомунізацію

Клопотання позивача про забезпечення позову шляхом зупинення дії розпорядження сумського мера задоволено.

У зв'язку з оскарженням рішення мера міста Суми Олександра Лисенка Зарічний районний суд призупинив дію його розпорядження про перейменування топонімів у рамках закону про декомунізацію. Про це повідомляє прес-служба суду.

«4 травня 2016 року до Зарічного районного суду м. Суми надійшов адміністративний позов депутата Сумської міської ради П. до мера про визнання протиправним та недійсним розпорядження мера № 43-Р від 19 лютого 2016 року «Про перейменування топонімів м. Суми» та стягнення моральної шкоди», – сказано в повідомленні.

Клопотання позивача про забезпечення позову шляхом зупинення дії розпорядження сумського мера задоволено.

Судовий розгляд призначено на 13:30 3 червня 2016 року.

На виконання закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки» розпорядженням Сумського міського голови № 43-Р від 19 лютого 2016 було змінено назву 85 топонімів – вулиць, провулків, проїздів і скверів.

Нагадаємо, рік тому президент України Петро Порошенко підписав чотири закони про декомунізацію. Вони забороняють радянську символіку, засуджують комуністичний режим, а також відкривають доступ до архівів радянських спецслужб і визнають борцями за незалежність України УПА та інші організації. Станом на початок травня в Україні вже перейменували 327 населених пунктів, назви яких підпадали під закон про декомунізацію. Загалом же маютьперейменувати 987 населених пунктів.