НОВИНИ

Міністр оборони Естонії заявив про регулярне порушення повітряного простору країни військовими літаками РФ

Ханнес Хансо назвав такі дії «надзвичайно нерозсудливими».

Російські військові літаки регулярно порушують повітряний простів Естонії, що створює загрозу для цивільної авіації. Про це під час візиту до Парижа заявив 3 травня міністр оборони Естонії Ханнес Хансо.

Він назвав такі дії «надзвичайно нерозсудливою поведінкою».

«Вони порушують наш повітряний простір доволі регулярно. Вони літають через Балтійське море з вимкненими транспондерами (ідентифікатор – Ред.)», – сказав Хансо.

Він додав, що, військовий радар може виявити літак навіть тоді, коли його транспондери вимкнені, однак радар, призначений для цивільних літаків, цього зробити не може.

«Це надзвичайно нерозсудливо і це може стати причиною нещасного випадку. Уявіть собі, зіткнення російського літака з цивільним. Нормальні країни таких речей не роблять. Це просто для того, щоб спровокувати і кинути нам виклик. Це неприйнятно», – додав міністр.

Хансо заявив про плани з боку країн Балтії чітко відреагувати на поведінку Росії під час саміту країн НАТО в липні у Варшаві.

«Ми хочемо переконатися, що влада у Москві отримає дуже чіткий сигнал про те, що така поведінка неприйнятна і території альянсу будуть під захистом, незважаючи ні на що», – зазначив він.

Нагадаємо, раніше низка американських ЗМІ з посиланням на неназваного представника Пентагону повідомили, що в Балтійському морі російські винищувачі пролетіли в безпосередній близькості від корабля ВМС США Donald Cook, на борту якого готувався до тренувального польоту польський вертоліт.

Після цього у Білому домі заявили, що дії Росії під час інциденту абсолютно не відповідають професійним військовим нормам. У Кремлі ж розповіли свою версію події.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.