НОВИНИ

Євреї Східної України надіються на покращення життя. Але в Ізраїлі

Єврейське Агентство «Сохнуть» відмічає істотне збільшення репатріації до Ізраїля зі Східної України, яка традиційно вважається вотчиною «Партії регіонів» президента Віктора Янковича

Єврейське Агентство «Сохнуть» відмічає істотне збільшення репатріації до Ізраїля зі Східної України, яка традиційно вважається вотчиною «Партії регіонів» президента Віктора Янковича.

У 2010 році масштаби репатріації до Ізраїлю зі сходу України збільшилися на 50% в порівнянні з показниками минулого року. Якщо 2009року з цього регіону виїхали на постійне місце мешкання в Ізраїль 298 чоловік, то прогноз на кінець нинішнього року складає приблизно 450 чоловік. Ці дані оголошенів Києві під час річної наради посланців Єврейського агентства «Сохнут», що працюють в Україні, Білорусі, Молдові і республіках Південного Кавказу.

З усієї України в 2009 році в Ізраїль приїхали 1603 чоловік. Посланці «Сохнута», на тлі  збільшення на 50%репатріації саме з областей індустріального сходу,прогнозують 2010зростання приблизнона 10%кількості репатріантів з центральних, південних і західних регіонів України.

Головна причини, яка змушує репатріантів їхати до Ізраїлю - економічна криза виявилася тривалим явищем, що ударило по молодих професіоналах, внаслідок чого половину репатріантів зі Східної України складають люди з вищою освітою віком до 40 років. Прес-секретар «Сохнута» Давид Шехтер також повідомив що в тих містах, де існують розвинені єврейські громади не спостерігається такого явного зростання масштабів репатріації. Наприклад, община Дніпропетровська під керівництвом рабина Шмуэля Каминецкого, знаходить можливості для соціальної підтримки місцевих євреїв в період кризи. А в містах, де немає такої допомоги фіксується збільшення кількості людей, що виїжджають на ПМЖ в Ізраїль.

До речі, зростання масштабів репатріації з України в цілому почалося ще на прикінці минулого - початку нинішнього року, причому тоді це відбувалося на тлі активізації антисемітських настроїв, зокрема на тлі президентських виборів за підсумками яких до влади прийшла саме «Партія регіонів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги