НОВИНИ

Прокуратура відкрила провадження проти Поклонської через заборону Меджлісу

Іншим фігурантом у справі назвали «суддю» Терентьєву.

Прокуратура Автономної республіки Крим розпочала досудове провадження за фактами незаконної заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на тимчасово окупованій території півострова Крим. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

«Зокрема встановлено, що так званий «прокурор Республіки Крим» Поклонська Наталія подала до незаконно створеного Верховного суду Республіки Крим позов про заборону діяльності об’єднання «Меджліс кримськотатарського народу», а 12.04.2016 винесла протиправне рішення про зупинення його діяльності. У подальшому, розглянувши позов, колегія суддів незаконно створеного Верховного суду Республіки Крим під головуванням Терентьєвої Н. визнала об'єднання «Меджліс кримськотатарського народу» екстремістською організацією та заборонила його діяльність на території півострова», – йдеться у тексті.

У прокуратурі зазначили, що указані дії суперечать Конституції та законам України.

Як повідомлялося, 26 квітня суд окупаційної влади Криму заборонив діяльність Меджлісу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму 13 квітня призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку так званим «Верховним судом Криму», який розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії «прокурора» Криму Наталії Поклонської. 

У Росії Меджліс додали до списку екстремістських організацій. У МЗС такі дії назвали «продовженням сталінських репресій проти корінного народу Криму». Згодом прокуратура Автономної Республіки Крим, яка знаходиться в Києві, розпочала кримінальне провадження через незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.