НОВИНИ

Росія пригрозила Швеції військовими заходами у разі вступу до НАТО

За словами голови МЗС РФ Сєргєя Лаврова, проблемою є те, що НАТО налаштоване на «стримування» Росії.

Росія вживатиме військово-технічні заходи на півночі, якщо Швеція вирішить вступити в Північноатлантичний альянс. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров в інтерв'ю шведському виданню Dagens Nyheter.

«Якщо Швеція вирішить вступити в НАТО, у нас не з’являться думки, що шведи вирішать на нас нападати. Це я можу відразу сказати. Але оскільки шведська військова інфраструктура в тій ситуації буде вже підкорятися верховному головнокомандуванню НАТО, то, звичайно, ми на наших північних рубежах будемо змушені вжити необхідних військово-технічних заходів, виходячи з того, що по той бік кордону розташований військово-політичний блок, який вважає Росію загрозою і хоче її всіляко стримувати», – сказав Лавров.

При цьому російський міністр не конкретизував кроки, які може вжити Росія, і заявив, що це справа військових – Міністерства оборони і Генерального штабу Росії.

«Одна справа, коли в тебе на півночі серед твоїх сусідів нейтральні держави, інша справа, коли вони члени НАТО, який, ще раз повторю, ми розглядаємо як реальність, але який в останній період однозначно проголошує своєю метою стримування Росії, називаючи її «головною загрозою», – додав він.

Як повідомлялося, у грудні Росія висунула Чорногорії погрози через запрошення НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.