НОВИНИ

Члени Радбезу ООН відмовилися ухвалити запропоновану Росією заяву щодо ситуації в Україні

Представник РФ Чуркін наполягав на внесенні у текст вимоги про розслідування подій в Одесі 2 травня 2014 року.

Ініційонване Україною у четвер 28 квітня засідання Радбезу ООН щодо ситуації на донбасі завершилося нічим, оскільки Росія внесла до підсумкової заяви неприйнятну для більшості членів тезу. Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Під час засідання відбулася словесна суперечка між заступником голови МЗС України Вадимом Пристайко та Віталієм Чуркіним через текст заяви для преси за його підсумками.

Заява, за словами Чуркіна, містила два пункти: заклик членів Ради Безпеки до учасників конфлікту на Донбасі виконати комплекс заходів, передбачених Мінськими домовленостями, а також заклик Радбезу до України завершити розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі.

У відповідь Пристайко повідомив, що перша частина заяви українську сторону влаштовує. Що ж стосується заяви по Одесі, то він запропонував розширити його, почавши з необхідності розслідування подій в Криму.

«Я думаю, що це (пропозиція Росії – Ред) – нечесна спроба висвітлити цю трагічну подію (в Одесі)», – зазначив український дипломат.

Після цього сторони по черзі обмінялися кількома репліками, в яких Чуркін звинуватив нинішню владу України в державному перевороті в 2014 році, у розстрілах протестуючих на Майдані, у невиконанні тодішньою опозицією домовленостей від 21 лютого 2014 року з екс-президентом Віктором Януковичем.

Пристайко у відповідь зазначив, що дану угоду російський представник якраз і не підписав. Крім того він нагадав, що датою анексії Криму російська сторона вважає 20 лютого 2014 року, а це за день до підписання згаданих домовленостей, що свідчить про те, що РФ заздалегідь планувала захоплення Криму, незважаючи на будь-які угоди.

У свою чергу, представник Великобританії повідомив, що для прийняття цієї заяви необхідний консенсус, якого в залі немає. А за словами представника Франції, запропонована Росією заява не охоплює всі події і тому необхідна додаткова робота, щоб її прийняти.

У підсумку заяву так і не ухвалили, а засідання Радбезу закрили. Головуючий запропонував продовжити обговорення з участю зацікавлених сторін після засідання.

Як повідомлялося, Україна ініціювала відкрите засідання Ради Безпеки ООН на тему погіршення безпекової ситуації на Донбасі та невиконання Росією Мінських домовленостей. Під час засідання Пристайко назвав чисельність російського угруповання на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.