НОВИНИ

Володимир В’ятрович: Розсекречений архів КГБ Інститутові пам'яті ще не передали – бракує приміщення

За словами директора Інституту національної пам’яті, зараз потрібно знайти приміщення, куди передали б ті матеріали. Поки що це питання не вирішене.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів в інтерв’ю «Тижню», що розсекречені архіви колишнього КГБ, згідно з законом, мають передати інститутові протягом двох років. Зараз потрібно знайти приміщення, куди ті матеріали передали б.

«Поки що не передали (архів СБУ – ред.). Це ще одна велика проблема, яка стоїть перед нами. Ухвалений торік закон відкрив доступ до архівів колишнього КГБ вже повністю, і наступним кроком його реалізації має бути власне передача протягом двох років цих документів Інститутові національної пам’яті. Зараз потрібно знайти приміщення, куди передали б ті матеріали. Поки що, на жаль, це питання не вирішене, і я дуже сподіваюся на підтримку нового уряду в його залагодженні, бо це надзвичайно важливо для країни», – повідомив він.

Щодо фахівців, які працюватимуть з паперами, В’ятрович вважає, що частина людей, які зараз займаються роботою у галузевих держархівах, насамперед в архіві СБУ, перейде до інституту разом із документами.

«А щодо фахівців, то, думаю, частина людей, які нині працюють у галузевих держархівах, насамперед в архіві СБУ, перейде до нас разом із документами, бо то співробітники які знають ці фонди, вміють працювати і вже зараз забезпечують до них доступ», – сказав він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.