НОВИНИ

У ЄС закликали Росію негайно забезпечити права кримських татар

Заборону Меджлісу назвали черговою серйозною атакою на права корінного народу Криму.

Росія учергове попрала права кримських татар, визнавши Меджліс "екстремістською організацією". Про це йдеться в офіційній заяві ЄС щодо інциденту.

«Сьогоднішнє рішення так званого «Верховного суду Криму» заборонити діяльність Меджлісу - самоврядного органу кримських татар, назвавши його «екстремістською організацією», є серйозною атакою на права кримських татар», - йдеться у тексті.

Це рішення у ЄС вважають черговою «негативною ескалацією» ситуації у сфері прав людини на півострові з моменту незаконної анексії Російською Федерацією в 2014 році.

«Необхідно негайно забезпечити повну відповідність з міжнародними стандартами у галузі прав людини та іншими зобов'язаннями згідно міжнародного права, зокрема, в даному випадку щодо кримськотатарської громади», - додали у заяві.

Як повідомлялося, 26 квітня суд окупаційної влади Криму заборонив діяльність Меджлісу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму 13 квітня призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку так званим «Верховним судом Криму», який розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії «прокурора» Криму Наталії Поклонської. 

У Росії Меджліс додали до списку екстремістських організацій. У МЗС такі дії назвали «продовженням сталінських репресій проти корінного народу Криму». Згодом прокуратура Автономної Республіки Крим, яка знаходиться в Києві, розпочала кримінальне провадження через незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.