НОВИНИ

ЄС додатково виділив €20 млн на будівництво сховища ядерного палива в Україні

Загалом Євросоюз вже надав €730 млн на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи.

Європейський Союз виділив додатковий внесок у розмірі близько €20 млн до фонду Рахунку ядерної безпеки для завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2). Про це стало відомо за підсумками телефонної розмови президента України Петра Порошенка та голови Європейської Ради Дональда Туска, в якій голова України подякував співрозмовнику за допомогу, передала прес-служба Порошенка.

Згідно з повідомленням, президент Європейської Ради підтвердив солідарність Євросоюзу з Україною та готовність надавати всебічну підтримку у питанні подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

«ЄС залишається основним донором для подолання наслідків трагедії, виведення з експлуатації атомної станції та відновлення навколишнього природного середовища», – підкреслив Туск. 

У свою чергу, Порошенко подякував ЄС за допомогу.

«Україна глибоко вдячна за незмінну, багаторічну допомогу ЄС у розмірі вже близько €730 млн на реалізацію проектів з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», – наголосив він.

Окрім того, Порошенко засудив заборону Росією Меджлісу кримськотатарського народу, назвавши її злочинним рішенням, на яке повинен відреагувати весь цивілізований світ.

Петро Порошенко та Дональд Туск також обговорили часові рамки запровадження Євросоюзом безвізового режиму для громадян України, а також підготовку заходів політичного діалогу на найвищому рівні на ближчу перспективу.

Як повідомлялося, ЄБРР виділив Україні додатково €40 млн на будівництво сховища ядерних відходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.