НОВИНИ

Меджліс та інші органи самоврядування кримських татар перейшли на діяльність в умовах надзвичайного стану

Подробиці такого рішення наразі невідомі.

Заборонений Росією Меджліс кримськотатарського народу, Курултай та інші органи самоврядування кримських татар діятимуть в умовах надзвичайного стану, починаючи з 26 квітня. Про це заявив лідер Меджлісу та народний депутат Рефат Чубаров під час брифінгу в Києві.

«Як тільки виникла загроза заборони Меджлісу і визнання його діяльності екстремістською, члени Меджлісу прийняли відповідні рішення, які повинні були вступити в силу з моменту, як таке злочинне, неправомірне рішення було б винесено російським окупаційним судом. 19 лютого члени Меджлісу прийняли рішення про надзвичайний режим діяльності делегатів Курултаю кримськотатарського народу, Меджлісу кримськотатарського народу і його членів та інших органів в системі самоврядування кримськотатарського народу в разі виникнення на території Криму непереборних перешкод для їх вільної діяльності», – сказав Чубаров.

Як повідомлялося, 26 квітня суд окупаційної влади Криму заборонив діяльність Меджлісу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму 13 квітня призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку так званим «Верховним судом Криму», який розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії «прокурора» Криму Наталії Поклонської. 

У Росії Меджліс додали до списку екстремістських організацій. У МЗС такі дії назвали «продовженням сталінських репресій проти корінного народу Криму». Згодом прокуратура Автономної Республіки Крим, яка знаходиться в Києві, розпочала кримінальне провадження через незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.