НОВИНИ

У Кремлі прокоментували можливість використання поліцейських сил ОБСЄ на Донбасі

Використання поліцейських сил ОБСЄ на сході України неможливо без врахування думки «ДНР/ЛНР», вважає Пєсков.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков вважає, що використання поліцейських сил ОБСЄ в зоні конфлікту на Донбасі – питання самої організації, а також керівництва самопроголошених республік. Про це він сказав журналістам у понеділок.

«Питання про якісь поліцейських силах підлягає погодженню в ОБСЄ, без якого конкретно ставити питання навряд чи можливо», – сказав Пєсков.

«А головне, звичайно, це неможливо зробити без урахування думки, без відсутності прямого діалогу з тими республіками, про розміщення на території яких (поліцейської місії – ред.) йде мова», – наголосив прес-секретар президента РФ.

Разом з тим Пєсков зазначив, що «не став би вдаватися в подробиці (з цього питання)».

Водночас він не став коментувати запланований в Донецьку парад Перемоги за участі військової техніки, який буде проходити в безпосередній близькості до лінії зіткнення, що, на думку ОБСЄ, суперечить мінським домовленостям про відвід важкого озброєння.

«Я не можу конкретизувати нюанси, пов'язані з калібрами гармат і т.д., тут потрібно відповідати чітко, маючи всі деталі. Я, на жаль, усіма деталями не володію», – сказав Пєсков.

При цьому прес-секретар президента РФ підкреслив: «Що стосується самого факту проведення параду, не думаю, що хтось може рекомендувати цього не робити».

Зазначимо, що раніше в понеділок «глава» «ДНР» Олександр Захарченко пообіцяв розстріляти озброєну поліцейську місію на Донбасі.

«Якщо у них виникне бажання з'явитися тут збройними, я буду розцінювати це як інтервенцію і всіх обсешніков, хто буде зі зброєю, буду розстрілювати, щоб у них навіть бажання не виникло прийти сюди з пістолетом», – сказав ватажок терористів.

Також він заявив, що парад 9 травня пройде в «ДНР» за участю військової техніки, попри попередження ОБСЄ.

Нагадаємо, 24 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що російська сторона погодилася на розміщення на Донбасі поліцейської збройної місії ОБСЄ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.