НОВИНИ

Росія присвоїла кримському аеропорту статус «федерального»

У Криму сімферопольський аеропорт єдиний, що приймає пасажирські літаки з Росії.

Росія включила аеропорт «Сімферополь» в анексованому Криму до переліку аеропортів федерального значення. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті уряду Росії.

«До аеропортів федерального значення віднесені аеропорти, необхідні для організації повітряного сполучення між містами федерального значення Москвою, Санкт-Петербургом, Севастополем і адміністративними центрами (столицями) суб'єктів Федерації, а також міжнародні аеропорти», – йдеться у документі.

У Криму сімферопольський аеропорт єдиний, що приймає пасажирські літаки з Росії.

«До переліку потрапили чотири аеропорти міст федерального значення Москви й Санкт-Петербурга (в Севастополі аеропорту в цей час немає), 57 міжнародних аеропортів адміністративних центрів (столиць) суб'єктів Федерації, 13 аеропортів адміністративних центрів (столиць) суб'єктів Федерації, які не мають статусу міжнародних, 17 міжнародних аеропортів, що не відносяться до адміністративних центрів (столиць) суб'єктів Федерації», – вказується в розпорядженні.

Після анексії півострова Росією 2014 року кримські аеропорти були закриті рішенням уряду України. Будь-які польоти туди й назад є порушенням законів України й міжнародних правил, і тому авіакомпанії можуть бути піддані міжнародним санкціям України й ІКАО.

Як повідомлялося, в березні Кабінет міністрів України визначив 17 пріоритетних для розвитку аеропортів, у список увійшли «Донецьк» і «Сімферополь», розташовані на окупованих територіях. При цьому у розділі про витрати до 2023 року ці два аеропорти не згадані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.