НОВИНИ

Мін'юст заборонив символіку Соціалістичної партії України

Водночас, до найменування та діяльності партії претензій немає.

Міністерство юстиції визнало символіку Соціалістичної партії України такою, що не відповідає закону Укарїни про декомунізацію. Про це йдеться в наказі міністра Павла Петренка від 12 квітня № 1097/5.

«Визнати, що символіка Соціалістичної партії України не відповідає частині першій статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки»», – йдеться в наказі.

Водночас, діяльність та найменування Соціалістичної партії наказом не забороняються.

Зокрема, забороняється символіка СПУ, зареєстрована 2 серпня.1995, реєстраційний № 131 (емблема та прапор).

Емблема являє собою розкриту книгу, права половина якої перекрита молотом і серпом, у якій бронзовою фарбою вписано пшеничний колос. Це зображення опоясує напис «Соціалістична партія України», розділений п’ятикутною зірочкою.

Прапор – червоне полотнище розміром 90 см х 120 см, у верхньому лівому куті якого містяться зображення жовтою та чорною фарбами розкритої книги, праву половину котрої перекривають зображення в тих же кольорах молота і пшеничного колоса, стилізованого у формі серпа із написом жовтою фарбою чи жовтими нитками «Соціалістична партія України», який має вузьку окантовку чорного кольору.

Зазначимо, що на офіційному сайті СПУ станом на 22 квітня відсутня зазначена символіка, натомість на головній сторінці зображена троянда, затиснута в руці.

Як повідомлялося, 16 грудня Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України за позовом Міністерства юстиції. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розцінила заборону Комуністичної партії України як порушення свободи самовираження і вважає, що таке рішення суду має бути скасовано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.