НОВИНИ

В Одесі поліція ліквідувала канал контрабанди бурштину до Китаю

Щомісячний прибуток від незаконної діяльності сягає 20 мільйонів гривень.

В Одесі правоохоронці викрили групу осіб, які організували контрабанду бурштину до Китаю. Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України.

Встановлено, що в підпільному цеху каміння готували для продажу. Згодом воно авіашляхом потрапляло до Китаю. До організації контрабанди причетні громадяни України й іноземці. Між учасниками групи існував чіткий розподіл ролей: безпосередні організатори (батько і син), скупники, працівники цеху по обробці каміння, місцеві мешканці та покупці з Китаю.

В Одесі був головний офіс, куди із західних регіонів країни привозили незаконно видобутий бурштин. Знаходився він у підвальному приміщення під псевдовивіскою. В офісі відбирали каміння: велике залишали, а маленьке відвозили до цеху. Для організації підпільного цеху спеціально винаймали приватний будинок. Приміщення обладнали необхідною технікою. Кілька десятків працівників обробляли та доводили бурштинові камінці до відповідного вигляду. Приблизно один-два рази на місяць громадяни Китаю прилітали до України задля придбання дорогоцінного каміння. Про свій "туристичний" візит вони заздалегідь попереджали.

У рамках кримінального провадження, відкритого слідчим відділом Шевченківського відділення поліції Приморського відділу поліції у м. Одеса за ч.2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, проводяться санкціоновані обшуки.

Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 198 (Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Поліцейські вилучили понад 25 кілограмів бурштину – як каміння, так і готової до збуту продукції у вигляді кульок. На даний час оперативники продовжують проводити обшуки.

Як повідомлялося, 17 квітня, під час оперативних відпрацювань північних районів Рівненської області правоохоронці вилучили майже чотири кілограми бурштину-сирцю, мотопомпу та зброю. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.