НОВИНИ

ГПУ призупинила досудове слідство щодо Пшонки, Кузьміна та Соркіна

У відомстві пояснили, що призупинення слідства їм «необхідне для того, щоб взяти паузу».

Генеральна прокуратура України відповідно до норм КПК призупинила досудове слідство щодо екс-глави Служби безпеки України Олександра Якименка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки, його колишнього заступника Рената Кузьміна та екс-глави Національного банку України Ігоря Соркіна, поки вони перебувають у розшуку. Про це повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

«Ці особи перебувають у розшуку. І Кримінальний процесуальний кодекс (ст. 280) передбачає можливість призупинення слідства у зв'язку з розшуком цих осіб. Крім того, ми також змушені зупиняти розслідування, щоб не втрачати терміни слідства, тому що КПК передбачає лише рік на розслідування з моменту повідомлення про підозру особистості», – пояснив він в ефірі одного з телеканалів у четвер ввечері.

За словами Горбатюка, якби «справу не зупинили, то після закінчення року ми змушені були б закрити цю справу».

У той же час, підкреслив начальник управління спецрозслідування, за тими фактами, які інкримінуються безпосередньо екс-главі СБУ Якименкуі колишньому генпрокурору Пшонці виділені провадження і відносно інших осіб, слідство за якими наразі триває. «Тобто, те, що стосовно особи зупинено розслідування в окремо виділеному провадженні, не зупиняє в загальному розслідування цих фактів», – роз'яснив він.

Рекомендуємо до прочитання: Поплічники Януковича у розшуку: від службового підроблення до масових убивств

Горбатюк також зазначив, що за даними розслідувань вже минув близько 6 місяців. Він уточнив, що на час призупинення розслідування терміни не закінчуються «і відновлення розслідування можливо тільки після упіймання даних осіб».

Що стосується слідства стосовно колишнього голови Нацбанку України Соркіна і екс-заступника генпрокурора Кузьміна, то, за словами Горбатюка, ситуація, швидше за все, аналогічна, призупинення слідства необхідно для того, щоб взяти паузу.

Водночас прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко на брифінгу в четвер у Києві запевнив, що справи щодо Кузьміна, Пшонки, Соркіна не закриті і закриті не будуть.

Як повідомлялося, Інтерпол відмовився оголошувати в міжнародний розшук колишнього генерального прокурора Віктора Пшонку, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, а також колишнього заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.