НОВИНИ

  ▪   Богдан Буткевич

Деяких переселенців з Криму та Донбасу неможливо ідентифікувати – Міграційна служба

Причиною є втрачені на окупованих територіях інформаційні бази.

У світі ще не знайшли способу вирішення проблеми ідентифікації переселенців, стосовно яких немає жодної документальної інформації. Про це під час інтерв'ю "Тижню" розповів речник Держміграційної служби (ДМСУ) Сергій Гунько.

За його словами, ідентифікація – найбільша проблема під час відновлення документів переміщених з окупованих територій осіб, які за цим звертаються. Причиною є втрата доступу до так званої "Форми №1".

"Це повна інформаційна копія паспорта громадянина України, яка зберігається в паперовому вигляді у відповідному підрозділі ДМСУ. Така собі картонка формату А5, де є всі дані, зокрема й фотографії по досягненні віку", – сказав Гунько.

Читайте також: У Міграційній службі роз'яснили процедуру надання громадянства іноземцям-бійцям ЗСУ та Нацгвардії

Він додав, що ці документи залишилися в окупованому Криму та на Донбасі.

"Намагаємося ідентифікувати людей за іншими документами, які видаємо. Наприклад, за закордонним паспортом (у нас уже є відповідна електронна база), чи водійськими правами, чи будь-якими іншими документами або базами, навіть якщо вони належать іншому органу", – зазначив речник ДМСУ.

"Однак є випадки, нехай і небагато, коли ми не можемо ідентифікувати особу, бо про неї немає жодних доступних документів", – повідомив він і додав він, що міжнародний досвід конфліктів показує, що таким людям доводилося чекати відновлення співпраці територій.

"Зрозумійте, ми не можемо видавати документи повністю не ідентифікованій особі. Це дуже небезпечно й у мирних уомвах, не кажучи вже про війну. Адже цим може скористатися хто завгодно: і терористи та диверсанти, і вбивці", – наголосив Гунько.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.