НОВИНИ

  ▪   Анна Корбут

МВФ пішов на завеликий ризик, коли надав Україні $17 млрд кредиту – екс-посадовець Фонду

Рішення про виділення грошей у 2014 році було політичним.

МВФ пішов на невиправданий ризик, надавши Україні $17 млрд у 2014 році. Про це заявила під час інтерв'ю "Тижню" колишній заступник керівника Європейського департаменту МВФ Сьюзен Шадлер, яка на той час виступала проти надання Україні такого фінансування.

За словами, Шадлер, вона усвідмлювала необхідність співпраці МВФ та Києва для досягнення макроекономічної стабільності в Україні, проте розмір кредиту викликав занепокоєння.

"Я не була впевнена, що Фондові слід настільки ризикувати: кредит обсягом $17 млрд – це дуже масштабна сума з його коштів та завеликий ризик. Зазвичай для відкриття позикової програми МВФ вимагає серйозних зобов'язань щодо виконання його рекомендацій, а також хорошого "послужного списку" в країни, котрий переконав би кредиторів у тому, що уряд здатен провести реформи, які обіцяє. У випадку України цього не було", – зазначила Шадлер.

Читайте також: Україна та МВФ довели до кінця тільки одну з восьми програм кредитування – екс-посадовець Фонду

За її словами, співпрацю України та МВФ слід продовжити, однак зменшити суми кредитування.

"Насправді мінімум $17 млрд, а то й дещо більше могли виділити і США та ЄС паралельно з погодженням програми співпраці Києва з МВФ", – додала вона.

Вона наголосила, що "за тодішніх умов" рішення про фінансування України ухвалили "з політичних міркувань" для підтримки Києва в скрутні часи.

"Але роль МВФ не в тому, щоб наражати свої фінанси на таку небезпеку. Та й сьогодні, мабуть, не лише я вважаю (хоча вголос про це не говорять), що гроші Фонду, виділені Україні, зостаються під серйозними ризиками – більшими, ніж зазвичай мав би на себе брати. Адже досі не зрозуміло, чи має Україна волю проводити реформи, що справлятимуть тривалий ефект. А без них міцного й довгострокового відновлення економіки не буде", – наголосила екс-посадовець Фонду.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.