НОВИНИ

  ▪   Анна Корбут

Україна та МВФ довели до кінця тільки одну з восьми програм кредитування – екс-посадовець Фонду

Керівництво України зазвичай якісно виконувало зобов'язання перед МВФ тільки у перший рік після угоди.

Міжнародні кредитори не надто довіряють українській владі через довгу історію невиконання взятих на себе зобов'язань. Про це заявила під час інтерв'ю "Тижню" колишній заступник керівника Європейського департаменту МВФ Сьюзен Шадлер.

"Від середини 1990-х років у Фонду з Україною було вісім програм кредитування, і тільки одна виконана до кінця", – зазначила Шадлер.

За її словами, програми припиняли через позицію урядів України, які не виконували умов, зокрема щодо реформ.

"У випадку України у всіх програмах, крім однієї, у минулому Кабінет міністрів непогано виконував свої зобов'язання протягом перших півроку чи року, а затим гору брала політика", – додала вона.

Читайте також: В АП назвали кількість законопроектів, які має прийняти Рада для отримання чергового траншу МВФ

За словами фінансиста, Україна має "невтішний послужний спиоск" у кредиторів, а тому нині залежить від грошей МВФ навіть не з однієї, а з двох причин.

"Наразі вона (Україна – Ред.) дуже залежить від Фонду в сенсі покриття дефіциту бюджету. Він укупі з іншими кредиторами, зокрема ЄС, США, Японією, є, напевне, найбільшим джерелом коштів для покриття дефіциту бюджету в Україні. А фінансування від цих країн пов'язане з тим, чи матиме Київ програму з МВФ. Якби його кредити не надходили, економія, до якої мусила б удаватися Україна, була б майже нестерпна", – наголосила Шадлер.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.