НОВИНИ

  ▪   Денис Казанський

Казанський: Сепаратисти на Донбасі за два роки не виконали жодної з обіцянок, які давали своїм прихильникам

Втілилася лише боротьба з українською мовою та символікою.

За два роки, які минули після захоплення групою Іґоря Ґіркіна влади у Слов'янську, сепаратисти за активної підтримки Росії зберегли квазідержави "ДНР" та "ЛНР", однак на цьому їхні успіхи вичерпалися. Про це написав у матеріалі для "Тижня" журналіст Денис Казанський.

За його словами, після приходу до влади терористи роздали мешканцям окупованих районів безліч популістських обіцянок.

"Із того, до чого закликали глашатаї "русского міра" навесні 2014 року у життя втілилася лише боротьба з українською мовою та символікою. Захопивши владу, бойовики кинулися з фанатичною завзятістю збивати з фасадів українські герби, зривати українські таблички з держустанов, змінювати покажчики на вулицях і прибирати м'які знаки зі стел, установлених на в'їзді в українські міста. У решті прихильників сепаратизму чекало розчарування", – зазначив журналіст.

Серед того, що не виконали бойовики, Казанський виділив такі головні обіцянки: 1) приєднання Донбасу до Росії; 2) створення "Новоросії" на території південного сходу України; 3) матеріальне збагачення мешканців Донбасу після відмови "годувати Київ та Львів".

За словами журналіста, Росія "дала зрозуміти, що луганчани й донеччани для неї не такі важливі, як жителі Криму, і почала старанно накачувати Донбас злістю та зброєю, демонструючи наслідки такого експерименту на своєму ТБ".

Щодо другої обіцянки, то бойовики не змогли навіть об'єднати "ДНР" і "ЛНР" в єдине утворення.

"Навесні 2014 року мешканці Донбасу у страшному сні не могли побачити, що, аби проїхати від Тореза до Лисичанська, їм доведеться долати два кордони. Однак саме це сьогодні є головним підсумком тієї авантюри, у яку організатори "русской вєсни" втягли Донбас... За фактом, угруповання Захарченка та Плотницького просто захопили ресурси на частині території Донецької та Луганської областей, які тепер по-хижацькому експлуатують", – наголосив Казанський.

Щодо третього, то журналіст зазначив, що нині Донбас занурився в економічний колапс, а єдине, що отримали бізнесмени – додаткові податки: окрім необхідності платити податки у бюджет України, щоб легально працювати, треба також сплачувати "данину" угрупованням Захарченка і Плотницького.

"Навіть у вугільній галузі, яка й далі працює та постачає на підконтрольну Києву територію вугілля, видобуте в ОРДіЛО, спостерігаються серйозні проблеми. Так, наприкінці березня сепаратистські ресурси повідомили, що на шахтах об'єднання "ДТЕК Свердловськантрацит" вводиться режим простою", – додано у тексті.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.