НОВИНИ

Глава Меджлісу розкритикував звіт Ради Європи про Крим

За словами Чубарова, Україна зацікавлена у міжнародних місіях до Криму, але цими місіями мають опікуватися спеціалізовані інституції.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров критично оцінив звіт Ради Європи про права людини в Криму і вважає його великою мірою суперечливим. Про це він заявив під час круглого столу «Тимчасово окуповані території: юридичні та дипломатичні механізми», який відбувся у середу, 20 квітня, у Страсбурзі в рамках сесії ПАРЄ.

«У звіті йдеться про те, що в тимчасово окупованому Криму утисків та переслідувань зазнають окремі незгодні з російським режимом активісти, а не кримські татари як етнічна група. Ми з цим висновком категорично не згодні», - сказав він.

Кримськотатарський політик наголосив, що в Криму «до представників жодної релігійної конфесії, окрім татар, які проповідують іслам, в будинки не вриваються правоохоронці», а заборона російською владою діяльності Меджлісу є «найліпшим доказом того, що з боку окупаційної влади проти кримськотатарського народу ведеться політика на знищення».

За словами Чубарова, Україна зацікавлена у міжнародних місіях до Криму, але цими місіями мають опікуватися спеціалізовані інституції. «Рада Європи має інститут Комісара з прав людини, відповідні комітети, котрі займаються правами людини, і моніторинги від їх імені будуть більш об'єктивними і відповідатимуть реальному стану речей у Криму», - наголосив Чубаров і розповів, що збирається донести свої оцінки щодо звіту місії РЄ до генсека організації Торбйорна Ягланда. Водночас, як стало відомо DW, керівник РЄ заплановану зустріч з главою Меджлісу скасував.

Наразі українська сторона надала звіт місії Ради Європи усім провідним правозахисним організаціям, котрі займаються питаннями прав людини в окупованому Криму для того, щоб вони могли порівняти його зі своїми власними звітами з цього приводу.

Нагадаємо, що за ініціативи та сприяння генсека РЄ Ягланда наприкінці січня до Криму була направлена місія з прав людини у скаді трьох членів секретаріату РЄ під керівництвом швейцарського дипломата Жерара Штудмана, яка перебувала на півострові протягом тижня. Звіт місії був оприлюднений минулого тижня.

Як повідомлялося, у Росії Меджліс додали до списку екстремістських організацій. У МЗС такі дії назвали «продовженням сталінських репресій проти корінного народу Криму». Згодом прокуратура Автономної Республіки Крим, яка знаходиться в Києві, розпочала кримінальне провадження через незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.