НОВИНИ

У Молдові затримали двох бойовиків, що воювали на боці «ДНР/ЛНР»

Один із затриманих – колишній інструктор одного з батальйонів російських миротворчих сил на Дністрі.

Генеральна прокуратура Молдови за сприяння Служби інформації та безпеки провела операцію по затриманню двох молдавських громадян, які воювали як найманці у складі незаконних військових формувань «ДНР/ЛНР». Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

За інформацією прес-служби Генеральної прокуратури Молдови, один із затриманих – колишній інструктор одного з батальйонів російських миротворчих сил на Дністрі.

Читайте також: У Молдові впіймали «ЛНРівця», який приїхав вербувати бойовиків на Донбас

Раніше було затримано 9 громадян Молдови, які воювали на Донбасі як найманці. П'ятеро з них вже засуджені до різних термінів тюремного ув'язнення, а щодо решти проводяться додаткові слідчі заходи.

За словами слідчих прокуратури, незважаючи на те, що найманці - явище відносно нове для Молдови, цей феномен серйозно загрожує не лише територіальній цілісності України, а й національній безпеці Республіки Молдова.

Нагадаємо, у лютому слідчі Молдови повідомляли, що підтримувані Росією терористи на Донбасі залучають для боїв на їхньому боці молдовських найманців, пропонуючи їм у місяць близько 3 тисяч доларів, десятки громадян цієї країни за гроші воюють на сході України на боці терористів. Як повідомив в. о. генпрокурора Молдови Ігор Попа, з початку року до початку лютого у цій країні заарештували десять підозрюваних найманців, двох з яких уже засудили до трьох років ув’язнення. Попа зазначив, що слідство щодо ще восьми підозрюваних тривало. Їм від 26 до 32 років і всі вони російськомовні вихідці з півдня Молдови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.