НОВИНИ

У Ватикані Папа Римський привітав ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Понтифік промовив великоднє привітання українською мовою.

У Ватикані на загальній аудієнції 20 квітня Папа Римський Франциск звернувся до присутніх там паломників – ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції в переселенців з Чорнобильської зони. Вони прибули з України й Білорусі в рамках міжнародної екуменічної конференції з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

«Підносячи молитви за жертви цієї катастрофи, висловлюємо вдячність рятівникам і визнання всім ініціативам, покликаним полегшити страждання і виправити завдану шкоду. Христос воскрес!» – сказав понтифік, промовивши великоднє вітання українською мовою.

Нагадаємо, аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році. Тоді значну кількість людей відселили і створили зону відчуження. Чорнобильська АЕС повністю припинила роботу 2000 року.

Як повідомлялося, з ініціативи Папи Франциска, в усіх католицьких церквах Європи у неділю, 24 квітня, буде проведено спеціальний благодійний збір коштів для постраждалих від війни на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.