НОВИНИ

Прокуратура відкрила провадження через заборону Меджлісу в окупованому Криму

За повідомленням ГПУ, такими діями окупаційна влада принижує національну гідність кримськотатарського народу.

Прокуратура Автономної Республіки Крим, яка знаходиться в Києві, розпочала кримінальне провадження через незаконну заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

«Указаний факт свідчить про продовження репресій проти кримськотатарського народу та всіх громадян, які протистоять тимчасовій окупації території України, з боку Російської Федерації через так звані «прокуратуру Республіки Крим» та органи влади», – повідомили в прокуратурі.

Як зазначається, самопроголошена влада під приводом нібито протидії екстремістській діяльності має на меті позбавити кримських татар представницького органу, наполегливо ігноруючи норми міжнародного права у сфері прав корінних народів. Зокрема, Декларацією ООН про права корінних народів підтверджується право таких народів на власні представницькі інституції.

«Шляхом заборони діяльності Меджлісу окупаційна влада Криму порушує рівноправність громадян, умисно принижуючи національну гідність кримськотатарського народу», – наголосили в ГПУ.

Як повідомлялося, у Росії Меджліс додали до списку екстремістських організацій. У МЗС такі дії назвали«продовженням сталінських репресій проти корінного народу Криму».

Крім того, голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав провести засідання Ради безпеки ООН щодо визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією в РФ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.