НОВИНИ

З бази Держфіскалслужби зникли три терабайти інформації – ЗМІ

Причиною назвали «перегрів серверів»

Близько трьох терабайт інформації, серед яких реєстраційні картки Верховної ради, Кабміну, Мінфіну та багатьох інших відомств, зникли з електронної бази Держфіскальної служби. Про це свідчить внутрішній документ наказ №278 «Про результати перевірки», підписаний головою ДФС Романом Насіровим 1 квітня, який опублікувало видання Hubs. За інформацією з документу, інформацію втратили під час шестиденного збою, який стався з 6 по 11 грудня 2015 року нібито через перегрів серверів та неналежне збереження резервних копій.

«В результаті збою В роботі АІС Управління документами (з 6 по 11 грудня 2015 року) на рівні ДФС втрачено близько 3 терабайт інформації (близько 531 тис. електронних документів, 26 тисяч даних у реєстраційних картках, 4,1 тис. реєстраційних карток (...), 3,1 тис. контрольних карток і т. д.», - йдеться в цитованому наказі.

При цьому в документі йдеться, що точну «кількість втраченої внутрішньої кореспонденції і на рівні територіальних органів не встановлено».

«Ще більш примітно, що розпорядження №22-р про проведення перевірки вийшло лише 3 лютого 2016 р. - тобто через два місяці після катастрофи у веденні баз даних, коли вона, мабуть, і була виявлена. За межі самої ДФС скандал з безповоротною втратою інформації не вийшов зовсім», – пише видання.

З технічної сторони подію пояснюється «виникненням та накопиченням помилок в системі зберігання даних Hitachi VSP, які призвели до неможливості створення резервної копії системи і втрати даних (06-11.12.15 р.)». Причиною чого стали «перегріви серверного обладнання, спричинені неналежною роботою системи охолодження, збої в роботі, вимикання електроенергії, відсутність документації на обладнання, розміщене в серверному приміщенні, відсутність обслуговування системи зберігання даних».

«З урахуванням ціни питання не можна виключити і корупційної складової, яка мала наслідком, наприклад, навмисне знищення якоїсь конкретної інформації, замасковане під втрату величезного массиву», – припустили журналісти.

Як повідомлялося, нещодавно журналісти отримали 11 млн електронних документів юридичної компанії Mossack Fonsecа, завдяки яким виявили велику кількість державних діячів, які тримають свої гроші на офшорних рахунках.

Нагадаємо, в Ісландії «офшорний скандал» уже призвів до зміни голови уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.