НОВИНИ

У Шотландії заговорили про новий референдум про незалежність

Його планують провести у разі виходу Великої Британії з ЄС.

Шотландія повинна мати право провести референдум про незалежність, якщо Велика Британія вийде з Європейського союзу. Про це заявила лідер Шотландської національної партії Нікола Старджен у неділю, 17 квітня, передає Reuters.

«Є суттєві матеріальні зміни обставин, що існували в 2014 році, таких яких вихід Шотландії з ЄС проти нашої волі», – заявила Старджен.

Reuters повідомляє, що хоча 55% шотландців проголосували проти незалежності на референдумі 2014 року, партія Старджен здобула беззаперечну перемогу на британських виборах, отримавши практично всі місця Шотландії (56 із 59) у Вестмінстерському палаці.

Очікується, що партія поверне собі владу після виборів в Шотландії в травні.

Шотландські націоналісти повідомили прем'єр-міністру Девіду Кемерону, що він не може відмовити Шотландії у ще одному голосуванні про незалежність, враховуючи той факт, що шотландці проголосували за продовження членства в ЄС, а більшість всіх британців – проти.

Згідно з опитуваннями громадської думки, шотландці більш схильні до того, щоб залишитися в Європейському союзі, ніж інші британці. Голоси про членство Великої Британії в ЄС розділилися. 

Зазначимо, референдум про вихід Великої Британії з ЄС запланований на 23 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.