НОВИНИ

Україна закликала ООН засудити репресії окупантів проти Меджлісу в Криму

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко закликав Раду Безпеки і Генерального секретаря ООН засудити злочинний акт, який грубо порушує права корінного народу Криму.

Під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН, які відбулися у четвер, 14 квітня, делегація України порушила питання російських репресій у Криму у зв’язку із рішенням окупаційної влади призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.

Згідно з повідомленням, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко закликав Раду Безпеки і Генерального секретаря ООН засудити цей злочинний акт, який грубо порушує права корінного народу Криму.

«Напередодні, після надходження інформації про черговий акт переслідування кримських татар з боку окупаційної «прокуратури», постпредство України оперативно довело ситуацію до відома членів Ради Безпеки ООН, поширило заяву МЗС України від 13 квітня 2016 року як офіційний документ Ради Безпеки і Генеральної асамблеї ООН, а також здійснило письмовий демарш перед Генеральним секретарем ООН», - йдеться у заяві.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму 13 квітня  призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку Верховним судом Криму, що розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії "прокурора" Криму Наталії Поклонської. 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з так званим рішенням окупаційної прокуратури Криму призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Згодом стало відомо, що постійне представництво України в Організації Об'єднаних Націй поінформувало Раду безпеки ООН і Генеральну асамблею про так зване рішення російської окупаційної «влади» в Криму заборонити Меджліс кримськотатарського народу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.