НОВИНИ

Любомир Шавалюк: Більшу частину готівкового обороту валюти в Україні перебрали на себе міняйли

За словами експерта, це зовсім не 50% усього обігу, як оцінюють деякі експерти, а помітно більше.

Нині чорний валютний ринок в Україні перейшов у нову фазу розвитку. Він став настільки самодостатнім, що впритул наблизив рівень цін попиту і пропозиції до банківських. Про це в черговому номері «Тижня» пише економічний експерт Любомир Шавалюк. 

За його словами, можливо, міняйли очікують на певне зниження курсу долара, тому приблизно від середини лютого різниця між їхніми цінами та офіційними не перевищує кількадесяти копійок.

«Але сумнівно, щоб вони відреагували на те, що НБУ підняв для банків ліміт продажу валюти одній особі за один день від 3 тис. грн до 6 тис. грн. Цей захід матиме дуже обмежений вплив, адже більшу частину готівкового обороту валюти у країні міняйли перебрали на себе. Це зовсім не 50% усього обігу, як оцінюють деякі експерти, а помітно більше. Клієнтура сформована, поки що вона не має економічних передумов виходити з тіні на світло», — пояснив експерт.

При цьому Шавалюк зазначив, що функціонування готівкового валютного ринку протягом останніх півтора року добре показує, як добрі наміри, до котрих, безумовно, належить впровадження інфляційного таргетування в Україні, зіштовхуючись із нашими реаліями, формують такий ланцюжок дій і подій, який урешті-решт вистеляє цими-таки намірами дорогу в пекло. У гіршому випадку — шлях у нікуди, подалі від справжнього розвитку економіки й подолання проблем країни.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.