НОВИНИ

Нідерланди ініціювали переговори з ЄС щодо зміни угоди про асоціацію з Україною

Рішення обіцяють прийняти до червня.

Голландський прем'єр Марк Рютте пообіцяв почати переговори з ЄС щодо зміни угоди про Асоціацію з Україною і попросив почекати з відкликанням підпису Нідерландів під документом. Про це він сказав під час дебатів у парламенті Нідерландів, коли опозиційні партії вимагають від Рютте негайно відкликати підпис під угодою про асоціацію з Україною, передає телеканал NOS.

Як повідомляється, прем'єр попросив почекати з цим рішенням і провести разом із главою МЗС Бертом Кундерсом переговори з ЄС. За словами Рютте, у Брюсселі мають врахувати позицію жителів Нідерландів. В іншому випадку країна не буде ратифіковувати документ.

Прем'єр-міністр Нідерландів пообіцяв депутатам, що рішення з цього приводу буде прийняте до червня, але остаточна відповідь може бути відкладена у зв'язку з референдумом у Великій Британії, жителі якої мають висловитися щодо членства країни в Євросоюзі.

Рютте також вказав депутатам, що негайний відгук підпису може призвести до того, що Нідерланди будуть виключені з переговорного процесу щодо українського питання.

Зазначимо, 12 квітня Виборча Рада Нідерландів оприлюднила офіційні результати референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: явка склала 32,28%, проти проголосувало 61%, за – 38,21%.

Нагадаємо, сам референдум щодо асоціації Україна-ЄС відбувся 6 квітня.  Як відомо, референдум не має обов’язкового характеру.

Президент України Петро Порошенко заявив, що референдум не зупинить євроінтеграцію України. Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, у свою чергу, зазначив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС потребує нового обговорення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.