НОВИНИ

Чубаров відреагував на події в Криму вимогою терміново скликати засідання Ради безпеки ООН

Лідер Меджлісу наголосив, що потрібно запобігти загрозі прямої розправи над кримськими татарами.

Президент України Петро Порошенко зобов'язаний негайно вимагати термінового скликання Ради Безпеки ООН, виконавчих органів Євросоюзу і Ради Європи з метою попередження загрози прямої розправи над кримськими татарами. Про це в Facebook заявив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Прийняте рішення «про призупинення діяльності Меджлісу кримських татар» пані Поклонською, особою, що незаконно виконує функції «прокурора» в умовах тимчасового окупованого Криму, безумовно, є від початку нікчемним, однак буде забезпечуватися каральними органами Російської Федерації, що окупувала Крим. Немає ніяких сумнівів у тому, що прийняття даного «рішення», стало можливим виключно за вказівкою Кремля, що свідчить про ескалацію Путіним і його оточенням конфронтаційних форм взаємин з усім міжнародним співтовариством», - зазначив Чубаров.

За його словами, ідеться про  «цинічну відповідь Путіна» на заклики учасників засідань, що відбулися в березні 2016 року в Раді Безпеки ООН і в Раді ООН з прав людини про припинення переслідування Меджлісу кримськотатарського народу.

«Це хамська відповідь і на адресу переважної більшості депутатів Європейського парламенту, які виступили 4 лютого 2016 року із заявою на захист прав кримськотатарського народу та з вимогами до Росії припинити репресії проти Меджлісу. Очевидно, Путін, продовжує вважати, що в світі вже не існує ефективних інструментів, здатних припинити вчинені ним брутальні порушення норм міжнародного права», - наголосив Чубаров.

Він також додав, що президент України Петро Порошенко зобов'язаний негайно звернутися до  Генерального секретаря ООН, а також до керівництва Європарламенту та Ради Європи з вимогою термінового скликання Ради Безпеки ООН, виконавчих органів Євросоюзу і Ради Європи з метою попередження загрози прямої розправи над корінним народом Криму.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму 13 квітня  призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку Верховним судом Криму, що розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії "прокурора" Криму Наталії Поклонської. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.