НОВИНИ

МЗС зробило заяву щодо продовження утисків кримських татар

Україна закликала усі демократичні країни світу вимагати від держави-окупанта невідкладно припинити масові порушення фундаментальних прав і свобод на півострові.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з так званим рішенням окупаційної прокуратури Криму призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Про це йдеться у заяві відомства.

«Це рішення стало черговим кроком у ланцюгу злочинів російської окупаційної влади проти представників кримськотатарського народу, корінного народу Криму. Вважаємо це порушенням зобов’язань Російської Федерації за міжнародним правом як держави-окупанта, а також Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. За останні два роки Кремль перетворив український півострів на зону утисків, залякувань і переслідувань, масових порушеньфундаментальних прав і свобод. На цьому тлі закиди на адресу Меджлісу у здійсненні ним екстремістської діяльності виглядають особливо цинічно», - наголосили в МЗС.

У заяві також ідеться про те, що Росія продовжує відверто зневажати міжнародним правом та справедливими вимогами усього цивілізованого світу.

«Україна закликає усі демократичні країни світу вимагати від держави-окупанта невідкладно припинити масові порушення фундаментальних прав і свобод на півострові; надати доступ до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим міжнародним організаціям для проведення постійного моніторингу ситуації з правами людини; об’єднати зусилля з метою деокупації Криму», - підсумували в МЗС.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму 13 квітня  призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку Верховним судом Криму, що розпочав розглядати справу щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією на вимогу підконтрольного Росії "прокурора" Криму Наталії Поклонської. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.