НОВИНИ

Порошенко відреагував на заборону діяльності Меджлісу в Криму

Президент звернувся по допомогу до світового співтовариства.

Президент України Петро Порошенко назвав призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу "відновленням сталінської політики щодо корінного народу півострова". Про це він написав у Facebook.

«Їм мало арештів і політичних судів над окремими представниками кримськотатарського народу - вирішили заборонити весь Меджліс! Цілий народ директивою намагаються позбавити голосу, можливості представляти і захищати свої права. Це – чергове порушення базових прав і свобод людини, яке російські окупанти вчиняють у незаконно анексованому Криму, це відновлення сталінської політики щодо корінного народу півострова. Причина цьому – авторитарний страх перед самоорганізацією вільних людей», - написав президент.

Він також звернувся по допомогу до світового співтовариства.

«Кожен день окупації несе нові загрози для мешканців Криму. Єдиний шлях зупинити це свавілля - припинити анексію півострова і повністю вивести звідти російські окупаційні війська», - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму призупинили діяльність Меджлісу. Відповідне рішення буде діяти до винесення вироку Верховним судом Криму.

Як повідомлялося, у Криму триває суд, що розпочався на вимогу підконтрольного Росії "прокурора" Криму Наталії Поклонської щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією. 

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що закриття Меджлісу в окупованому Росією Криму стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської громади. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.