НОВИНИ

Хорошковський, Могильов і Табачник претендують на «Будяк року»

Наприкінці року українські правозахисники традиційно назвуть претендентів на антипремію «Будяк року», яка призначається за найгірші порушення прав людини в Україні

Наприкінці року українські правозахисники традиційно назвуть претендентів на антипремію «Будяк року», яка призначається за найгірші порушення прав людини в Україні.

Оргкомітет Української Гельсінської спілки з прав людини, яка вручає антипремію, вже визначився з головними претендентами.

Одним із номінантів став голова СБУ Валерій Хорошковський - за використання спецслужби для боротьби з опозицією і через конфлікт інтересів. Нагадаємо, Хорошковський одночасно є керівником спецслужби, членом Вищої ради юстиції, яка призначає та звільняє суддів, а також власником найбільшого медіа-холдінгу країни.

Міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову, окрім великого числа скарг від затриманих на дії міліції, закидають ще й негідне ставлення до самих міліціонерів. Правозахисники відзначають, що в той час, як для вищих ешелонів МВС закуповують дорогі автомобілі, у сотнях райвідділків міліції в Україні немає туалетів.

Ще один претендент - міністр освіти  Дмитро Табачник - може отримати «Будяк року» за провальне зовнішнє тестування, переписування підручників історії та намагання запровадити у вищій школі платні послуги.

Претендентом на антипремію є й прем'єр-міністр Микола Азаров. Його можуть «нагородити» за дискримінацію жінок. В українському уряді жінок немає, а його керівник неодноразово казав, що керувати – це нежіноча справа. 

Шанс отримати «Будяк року» також є в усієї Адміністрації президента України - за незаконний збір приватної інформації про соціально активних людей.

Як повідомив член правління Української Гельсінської спілки Євген Захаров, загалом номінантів є десять.

У 2009 році лауреатами антипремії «Будяк року» стали Верховний суд України в номінації «За відверту зневагу до принципів правосуддя», міністр внутрішніх справ Юрій Луценко в номінації «За систематичні порушення прав людини», Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі «За обмеження свободи вираження поглядів», мер Харкова Михайло Добкін «За брутальне порушення права на охорону здоров’я», Северодонецька міська рада «За порушення екологічних прав» та мер Одеси Едуард Гурвіц «За систематичні перешкоджання у проведенні мирних зібрань»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги