НОВИНИ

Нацбанк подав до суду на народного депутата через наклеп

Підставою стали заяви про зловживання з боку керівництва НБУ під час операцій з облігаціями.

НБУ 12 квітня подав позов на депутата Верховної Ради від фракції «Самопоміч» Павла Костенка про захист ділової репутації. Про це повідомили сьогодні, 13 квітня, у прес-службі Нацбанку.

Позов зареєстровано у Дрогобицькому райсуді.

«Зазначений народний депутат розповсюджував недостовірну інформацію про зловживання керівництвом Національного банку при проведенні операцій з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП)», – повідомили у банку.

У Національному банку заявили, що ніколи не здійснювали будь-які операції з ОВДП з міжнародним ідентифікаційним кодом ISIN UA4000152441. На початку квітня Костенко звинуватив голову НБУ Валерію Гонтареву у спекулятивному прибитку на торгах саме цими ОВДП.

«Продаж ОВДП з портфелю Національного банку у 2015 році здійснювався виключно за ринковими цінами через відкриті та анонімні біржові торги на двох фондових біржах - ПАТ «Фондова біржа ПФТС» и ФБ «Перспектива». До таких торгів мали доступ усі члени цих бірж. Національний банк не має повноважень та інституційних зобов’язань контролювати та впливати на господарську діяльність інших учасників торгів державними облігаціями», – повідомили у прес-службі НБУ.

Нацбанк через суд вимагає у Костенка «спростування неправдивої інформації та компенсації нанесеного морального збитку».

Нагадаємо, у лютому Гонтарева звинуватила ЗМІ у розповсюдженні неправди про її рахунки у «Дельта Банку».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.