НОВИНИ

Рада схвалила дострокове переведення в електронний формат держзакупівель у Донецькій області

Це дозволить забезпечити прозорість використання коштів, що виділяються для регіону з держбюджету.

Верховна Рада ухвалила закон, який достроково впроваджує систему електронних державних закупівель Prozorro в Донецькій області. За ухвалення закону «Про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області» проголосували 278 депутатів.

Голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк заявив, що законопроект №4199 поширює дію системи Prozorro на Донецьку область достроково.

«Система державних електронних закупівель у Донецькій області буде впроваджена достроково, не з 1 серпня 2016 року, як це передбачено законом зараз, а достроково - з дати набуття чинності даного закону», - сказав Галасюк.

За його словами, це буде свого роду пілотний проект у цій галузі, що дозволить забезпечити прозорість використання коштів, що виділяються з держбюджету Донецькій області.

Нагадаємо, в кінці грудня 2015 року Верховна Рада перевела державні закупівлі через систему електронних закупівель Prozorro з 1 квітня 2016 року для міністерств і великих держкомпаній і з 1 серпня 2016 року – для всіх держкомпаній і держорганів.

Система Prozorro працює в пілотному режимі з лютого минулого року й опрацьовує трохи більше 2% усіх держзакупівель у країні. На кінець 2015 року в системі брали участь понад 2200 держкомпаній, які провели близько 37 тис. тендерів. Загальна сума зареєстрованих тендерів становила близько 7 млрд грн. Економія на кінець минулого року становила 12% від суми тендерів, або понад 500 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.