НОВИНИ

Спецслужба ліквідувала несанкціоновані канали зв'язку у Слов'янську та Дніпродзержинську

В одному з випадків телефонні номери, на які здійснювалася маршрутизація трафіку, використовувалися терористами для спілкування з російськими «кураторами».

Служба безпеки України ліквідувала у Слов’янську несанкціонований канал зв’язку, організований місцевим мешканцем за допомогою спеціального телекомунікаційного обладнання.

Як повідомляє прес-служба СБУ, під час обшуку в оселі зловмисника правоохоронці вилучили спецтехніку для незаконного втручання за технологією IP-телефонії в мережу одного з операторів мобільного зв’язку та банківські картки, на які надходили гроші за послуги ділка.

Зараз працівники СБ України перевіряють можливість використання протиправного каналу зв’язку терористами т.зв. «ДНР/ЛНР» для прихованого спілкування.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії.

Крім того, за даними СБУ, оперативники спецслужби також ліквідували неконтрольований міжнародний канал зв’язку, яким користувалися терористи, у Дніпродзержинську.

«Зловмисники через Інтернет за допомогою IP-телефонії в обхід міжнародних центрів комутації отримували міжнародний телефонний трафік, що надходив із-за кордону, в тому числі з Росії. Потім він оброблявся за допомогою спеціалізованого програмно-апаратного телекомунікаційного комплексу під виглядом місцевих телефонних розмов та направлявся на мережі українських операторів мобільного зв’язку», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що телефонні номери, на які здійснювалася маршрутизація трафіку, використовувалися терористами для спілкування з російськими «кураторами».

«Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, два «сім-банки», 20 безпровідних модемів та більше двох тисяч карток операторів стільникового зв’язку України. Крім того, вилучено банківські картки вітчизняних і закордонних банків, за допомогою яких гроші, отримані від незаконної діяльності, виводилися у готівку», повідомили в СБУ.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, торік СБУ ліквідувала канал зв'язку, за допомогою якого терористи спілкувалися з російськими «кураторами».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.