НОВИНИ

За рік про корупцію правоохоронцям повідомили тільки 1% українців – Transparency International

Причини такої пасивності не досліджувалися, але вони можуть бути пов'язані з небажанням людей вирішувати свої проблеми самостійно і відсутністю знань про свої права.

За останні 12 місяців про корупцію до прокуратури чи поліції повідомляв лише 1% українців. Про це свідчать дані, отримані під час опитування PACT Inc., повідомила прес-служба організації Transparency International.

«Як свідчать результати опитування PACT Inc., за останні 12 місяців про корупцію до прокуратури чи поліції повідомляв лише 1% опитаних. 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6%  – зацікавлені дізнатися, як це зробити. Також серед помічників у викритті корупції українці вбачають медіа – журналістам готові розказувати про корупцію 12% людей», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, причини такої пасивності не досліджувалися, але вони можуть бути пов'язані з небажанням людей вирішувати свої проблеми самостійно і відсутністю знань про свої права. 

Та частина людей, яка повідомляла про корупцію та брала участь в інших соціальних активностях (мирних зібраннях та скаргах до місцевої влади), оцінює цей досвід по-різному. 27% каже, що повідомлення про корупцію дало позитивні зрушення, 26% вважає, що це зайняло багато часу, але хоча б щось змінилося. 26% вважає, що жодного результату не було, але в принципі бути соціально активним важливо. 

Дивіться також: Топ-12 найбільших хабарів в Україні за останні два роки – інфографіка Transparency International

«Такі результати дають надію, що та кількість людей, яка брала участь у соціальних активностях, принаймні не зменшиться. А якщо ці громадяни ділитимуться своїм досвідом зі знайомими та заохочуватимуть їх, то активних ставатиме більше», – інформують у Transparency International.

Кількість потенційно зацікавлених повідомляти про корупцію знизилася: 21% – у вересні 2014 року, 28% – у квітні 2015 і 22% – в листопаді 2015 року. «Хочеться сподіватися, що, коли результати діяльності покаже Національне антикорупційне бюро та запрацює Національне агентство з питань запобігання корупції, таких людей стане більше», – висловлюють побажання в організації.

Раніше оОпитування Американської торгової палати показало ставлення українських бізнесменів до боротьби з корупцією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.