НОВИНИ

У Великій Британії вирішили створити робочу групу для вивчення «панамських документів»

До кінця поточного року експерти представлять доповідь про підсумки своєї роботи прем'єр-міністру і міністру внутрішніх справ.

У Великій Британії створюється робоча група для розслідування інформації, що міститься в «панамських документах». Про це йдеться у повідомленні офісу прем'єр-міністра Девіда Кемерона.

Згідно з повідомленням, до групи увійдуть експерти податкової служби Великої Британії та національного агентства по боротьбі зі злочинністю, служби боротьби з фінансовими махінаціями і управління по фінансовому регулюванню.

До кінця поточного року експерти представлять доповідь про підсумки своєї роботи прем'єр-міністру і міністру внутрішніх справ.

Як повідомлялося, 9 квітня у Великій Британії після "офшорного скандалу" люди вийшли на мітинг з вимогою відставки прем'єр-міністра.

Приводом для протестів стало те, що ім’я батька Кемерона є в опублікованому «Панамському досьє». У відповідь на прохання прокоментувати знахідку прес-служба уряду заявила, що це «особиста справа» прем'єр-міністра.

Однак після того, як в британській пресі протягом декількох днів мусувався питання про те, чи продовжує його сім'я користуватися цим офшорним фондом, уряд пішов на незвичайний крок, випустивши заяву, в якій йшлося, що ані Девід Кемерон, ані його дружина, ані діти «не користуються ніякими коштами, отриманими через офшорні фонди». Сам Кемерон, виступаючи перед прихильниками, визнав, що його перша реакція на витік була помилковою.

Нагадаємо, в Ісландії «офшорний скандал» уже призвів до зміни голови уряду. Спочатку прем’єр-міністр Сігмундор Гюнльойгссон не зміг прокоментувати опубліковану в масштабному розслідуванні інформацію про офшорну компанію Wintris, власником якої є його дружина. Посадовець утік з інтерв'ю після відповідного запитання журналістів.

Згодом глава уряду заявив, що не збирається йти у відставку через скандал, однак пізніше його все ж усунули з посади: офіційно – тимчасово, але на невизначений термін. Згодом стало відомо, що в Ісландії призначили дострокові вибори на тлі «офшорного скандалу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.