НОВИНИ

У Великій Британії після "офшорного скандалу" люди вийшли на мітинг з вимогою відставки прем'єр-міністра

Ім'я батька Девіда Кемерона вказано у документах юридичної компанії Mossack Fonseca.

Близько 150 осіб вийшли на мітинг у Лондоні з вимогою відставки з посади прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона. Про це повідомив кореспондент BBC з місця подій.

Мітингувальники зібралися біля резиденції голови уряду на Даунінг-стріт, 10, і пройшли маршем до готелю Grand Connaught Rooms, де проходить сезонна конференція Консервативної партії. Після цього вони оточили готель. В їхніх руках плакати «Кемерон повинен піти» і «Скинути владу Торі (назва Консервативної партії у повсякденному спілкуванні – Ред.)!»

Інгформація про чисельність мітингувальників відрізняється, за інформацією різних ЗМІ. У BBC оцінили чисельність у 150 осіб, водночас є інформація і про «кілька тисяч».

Вхід до готелю заблоковано поліцією.

Повідомляється, що у британському сегменті мережі Twitter набирає популярності «хештег» #ResignCameron (#КемеронауУвідставку).

Приводом для протестів стало те, що ім’я батька Кемерона є в опублікованому «Панамському досьє». У відповідь на прохання прокоментувати знахідку прес-служба уряду заявила, що це «особиста справа» прем'єр-міністра.

Однак після того, як в британській пресі протягом декількох днів мусувався питання про те, чи продовжує його сім'я користуватися цим офшорним фондом, уряд пішов на незвичайний крок, випустивши заяву, в якій йшлося, що ані Девід Кемерон, ані його дружина, ані діти «не користуються ніякими коштами, отриманими через офшорні фонди».

Сам Кемерон, виступаючи перед прихильниками, визнав, що його перша реакція на витік була помилковою.

«Тиждень був не з кращих Я міг би краще з цим впоратися. Я повинен був впоратися з цим краще...», - сказав Кемерон.

Нагадаємо, в Ісландії «офшорний скандал» уже призвів до зміни голови уряду. Спочатку прем’єр-міністр Сігмундор Гюнльойгссон не зміг прокоментувати опубліковану в масштабному розслідуванні інформацію про офшорну компанію Wintris, власником якої є його дружина. Посадовець утік з інтерв'ю після відповідного запитання журналістів.

Згодом глава уряду заявив, що не збирається йти у відставку через скандал, однак пізніше його все ж усунули з посади: офіційно – тимчасово, але на невизначений термін. Згодом стало відомо, що в Ісландії призначили дострокові вибори на тлі «офшорного скандалу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.