НОВИНИ

У Мін'юсті розповіли, скільки часу потрібно Росії на повернення українських політв’язнів

Навіть якщо прискорять процедуру, то вона може зайняти близько півроку.

Заступник голови Мін'юсту Сергій Петухов підтвердив, що процедура повернення українських політв'язнів з РФ розпочата, але є довготривалою.

"Вони запустили нормальну процедуру розгляду ситуації. І потім, коли вони зберуть всі документи, ми від них отримаємо вже відповідь. Тобто це не означає, що у понеділок чи завтра, чи через годину їх вертольотом привезуть сюди. Це тривала процедура", - зауважив Петухов.

Він зазначив, що навіть якщо росіяни і прискорять процедуру, то вона може зайняти близько півроку.

"Процедура має кілька етапів, в яких беруть участь безпосередньо колонія в РФ, суд в Україні, відбувається листування між Міністерствами юстиції двох країн. Тож вона може займати десь півроку, може більше. Може пройти і менше часу, якщо всі будуть цим займатися", - додав заступник голови Мін'юсту.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Федеральна служба виконання покарань Росії представить Мін'юсту РФ пропозиції щодо передачі чотирьох засуджених в РФ українців Києву для подальшого відбування покарання на батьківщині. Питання стосується чотирьох засуджених українців - Кольченка, Афанасьєва, Сенцова та Солошенка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.