НОВИНИ

У Росії заговорили про підготовку документів для передачі Україні чотирьох політв’язнів

Мова йде про Кольченка, Афанасьєва, Сенцова і Солошенка.

Федеральна служба виконання покарань Росії надасть Мін'юсту пропозиції про передачу чотирьох засуджених у РФ громадян України для подальшого відбування покарання на батьківщині, рішення про передачу прийме федеральний суд. Про це повідомили в прес-службі Мін'юсту РФ.

"На підставі звернень української сторони, які надійшли 10 березня, Мін'юст Росії листами направив у ФСВП доручення підготувати необхідні документи для вирішення питання передачі засуджених Кольченка, Афанасьєва, Сенцова і Солошенка, а також перевірити наявність або відсутність підстав, що перешкоджають цій передачі ", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Також наголошується, що Мін'юст України був поінформований про це того ж дня.

"При надходженні до Мін'юсту Росії документи будуть перевірені на відповідність положенням Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року народження, і при відсутності підстав, які перешкоджають передачі засуджених, будуть спрямовані українській стороні", - йдеться в прес-релізі.

У Мін'юсті підкреслили, що остаточне рішення з питання передачі засуджених російськими судами громадян в держави їх громадянства для відбування покарання приймають федеральні суди РФ.

Нагадаємо, за даними Центру громадянських свобод Євромайдан SOS, наразі на території Росії та в окупованому Криму утримують щонайменше 25 українців, заарештованих та засуджених за політичними мотивами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.